2015. október 16., péntek 11:51

Erős szél okozta károk felszámolása

2015-07-08 bp vihar2015. július 8-án erős szélvihar érte el Budapestet, fákat döntött ki, ágakat tört le, több útszakasz, park vált járhatatlanná, életveszélyessé. Önkénteseink két napon keresztül segítették a károk felszámolását. 

Egyesületünk az előrejelzések alapján, még a vihar kezdete előtt fokozott alkalmazási készenlétet rendelt el önkéntesei körében, így a vihar okozta károk felszámolásába igen hamar be tudott csatlakozni első járőrünk. A folyamatosan beérkező önkéntesekből később még egy járőrt tudtunk megalakítani. A két járőr 7 óra alatt 11 káresetet számolt fel. A kidőlt ágak jellemzően a gépjármű-, illetve a gyalogos forgalmat akadályozták, több esetben a kapubeállót torlaszolták el.

Egyesületünk az előző napi viharkárok felszámolása érdekében július 9-én, csütörtökön is felszerelt egy járőrt, hogy segítse a munkálatokat elsősorban a budai régióban. A 3 fős járőr 13:00-kor alakult meg.

A járőr a délután, este folyamán a XI. kerületben segítette a károk felszámolását, szorosan együttműködve a XI. kerületi hivatásos tűzoltóság parancsnokával és helyettesével. A 9 óra alatt önkénteseink 6 helyszínen tudtak beavatkozni, ezzel útszakaszokat, kereszteződéseket valamint járdákat tettek járhatóvá és tisztítottak meg. További 6 esetben a járőr nem tudott beavatkozni megfelelő szakfelszerelés hiányában, vagy a beavatkozás ELMŰ segítsége hiányában meghiúsult.

A kárfelszámolásban részt vett önkénteseink névsora:

 • Brinza Gábor
 • Dénes Dalma
 • Farkas Dániel
 • Grátz Márk
 • Kovács Péter (I.)
 • Máté Andrea
 • Pirót Ádám
 • Schaffer Gábor
 • Szádvári László
 • Szlávik Zsófia
 • Troják Imre

A két nap alatt önkénteseink összesen 11 fővel végezték a kárfelszámolást, 90 munkaórát teljesítve.

 


 

 

Utoljára frissítve: 2015. október 21., szerda 13:56